Каталог

Виробники

Практичні поради щодо утеплення фасаду.

    Для початку необхідно зробити підготовку поверхні яка надалі утеплюватиметься
 

Варто оглянути фасад будівлі, покрівлю та цоколь. Необхідно перевірити: на наявність видимих пошкоджень (тріщин) у цоколі та стінах, у місцях з'єднання стін та цоколя, у місцях примикань віконних та дверних отворів, зовнішніх блоків кондиціонерів, супутникових антен, громовідводів, систем зливу води, огорож балконів до конструкцій будівлі, що захищають;
• наявність нерівностей та викривлень на поверхні стін та цоколя. Для цього на стінку накладають правило довжиною 2 м або лазерний рівень;
• фактичний стан покрівлі та гідрозахисних покриттів
• ступінь та характер забруднень на поверхні фасаду та цоколя
• стіни повинні бути очищені від старої штукатурки, плитки яка «бухтить», бруду, пилу, плісняви, старої фарби, що відшарувалася, вапняного побілки, плям масел, бітуму, висолів, іржі, кіптяви.
Методи та засоби очищення поверхонь
Механічний:
1. Стиснене повітря;
2. За допомогою ручної щітки з металу;
3. За допомогою насадки на болгарку у вигляді металевої щітки;
4. Струмінь піску або води;
5. Струмінь пари і води.
Хімічний:
1. Нейтральні водоемульсійні змивки;
2. Лужні препарати;
3. Розчинник типу уайт-спіриту;
4. Слабокислі миючі речовини;
5. Очищувач CERESIT CL-55.
  Після очищення на поверхнях розшиваємо і зашпаровуємо тріщини, використовуючи шпаклювальний склад Ceresit CT 29. Потім встановлюємо маяки або за допомогою схилу або лазерного рівня, після чого кріпимо перфоровану цокольну планку з крапельником по всьому периметру будівлі в його цокольній. або анкерних болтів з розрахунку 3 шт. на 1 метр погонний, не забуваючи при цьому застосовувати силіконовий герметик або стрічку прогумовану-саморозширювальну між планкою і стіною, щоб уникнути створення потужного лінійного містка холоду, потім всю поверхню грунтуємо за допомогою Ceresit CT 17, або дешевшої грунтовки типу Майстер «Праймер».
Кріплення теплоізоляційних плит починають на 30-40 см нижче за перекриття підвалу. Якщо перекриття підвалу розташоване на рівні ґрунту або нижче, викопують траншею і обробляють поверхню будівлі на 40 см нижче за перекриття між підвальними і житловими приміщеннями. З цього рівня починається кріплення плит екструдованого пінополістиролу (екструдер). Всі роботи з утеплення будівлі виконуємо при температурі від -10 до +27°С та невеликій швидкості вітру.

Приклеювання плит утеплювача (базальтове волокно, пінополістирол, екструдований пінополістирол).

 

Кріплення плит утеплювача починаємо з кута будівлі (спосібом в'язки). Перший горизонтальний шар укладаємо на цокольну планку. При цьому плити утворюють пояс заввишки 500-600 мм, завтовшки 20-100 мм по всьому периметру фасаду будівлі.
Якщо плити пінополістирольні(пінопласт), їх клеять або за допомогою Ceresit CT 85 або Ансерглоб 39, або Крейзель 210 або за допомогою спеціальної піни «Квадро», якщо пінопласт потрібно приклеїти до дерева або ОСБ плити використовуємо спеціальний клей Бауміт Супра.

 
Способи нанесення клеючого розчину на пінополістирольні плити та плити мінеральної вати:< /div>
 
Смуги - якщо нерівності стіни становлять до 10 мм. Клеючу суміш наносимо на плиту смугами на відстані 20 мм від краю по всьому периметру плити, а потім посередині. Смуги, нанесені по периметру, не повинні бути суцільними, щоб при наклеюванні плит утворювалися повітряні пробки.
Ляпухи - якщо нерівності стіни не перевищують 15 мм. По периметру плити пінопласту у вигляді несплошних смуг наносять розчинну суміш шириною 60 мм і товщиною 20 мм на відстані 20 мм від краю плити, посередині плити пінополістиролу суміш наносимо у вигляді 5-8 ляпух діаметром 100 мм і висотою 20 мм.
Зубчастим шпателем - якщо поверхня стіни відносно рівна і має нерівності до 5 мм, без виступів та западин. В цьому випадку розчинну суміш наносять по всій поверхні пінополістиролу зубчастим шпателем.
Якщо плити із мінеральної вати, ми рекомендуємо їх кріпити за допомогою Ceresit CT190. Плити мінвати (базальтове волокно) приклеюють за допомогою одного з вищезгаданих способів, але спочатку звичайним шпателем ми як би вдавлюємо клей в саму плиту мінвати, а потім вибираємо спосіб нанесення клею, залежно від нерівностей стіни. Намащену сумішшю плиту мінеральної вати встановлюють, притискають при цьому перевіряючи правилом (рівнем) правильність установки. Плити базальтового волокна обов'язково приклеювати впритул одна до одної, щілини забивають мінеральною ватою.
При утепленні цокольної частини будівлі (нижче за цокольну планку) ми використовуємо екструдований пінополістирол (екструдер), завдяки його вкрай низькій паропроникності (не намокає на відміну від пінопласту). Клеюча суміш наноситься одним із зазначених способів, але спочатку потрібно кутом шпателя або спеціальною теркою для пінопласту нанести якнайбільше подряпин на листі з обох боків глибиною до 5 мм., З метою підвищення адгезії (сили приклеювання).

Додаткове кріплення
 
Виробляємо після закінчення трьох діб після приклеювання клеючою сумішшю або через 30 хвилин після приклеювання за допомогою піни «Квадро». Плити утеплювача додатково кріплять термодюбелями (парасольками), якщо кріпимо до дерева використовуємо дожимну манжету та саморіз по дереву. Отвори для встановлення дюбелів свердлять дрилем або перфоратором. Потім встановлюють дюбель з пластиковим цвяхом для пінополістирольних плит утеплювача і плит з екструдованого пінополістиролу, для кріплення плит мінеральної вати ми використовуємо дубель з металевим цвяхом або сметалічним цвяхом і термоголовкою (пластиковим капелюшком), яка в свою чергу є зашитою від холоду. сам металевий цвях) і запобігає появі слідів корозії на фінішному шарі (рекомендуємо капелюшок цвяха без термоголовки після монтажу фарбувати нітро емаллю). Необхідно стежити, щоб капелюшки дюбелів не виступали над поверхнею утеплювача. Для цього застосовуємо коронку за гіпсокартоном відповідного діаметра. Потім (за потреби) влаштовуємо деформаційні шви шириною 10-12 мм: їх заповнюють пінополіетиленовими джгутами круглого перерізу. Діаметр джгутів підбирають таким чином, щоб після установки в шов вони були обтиснуті на 30%, після чого закриваємо шов герметиком CERESIT.
 
Пристрій гідроізоляційного (армуючого) шару та сітки
< /div>
 
Армуючу сітку розташовуємо всередині гідрозахисного складу. Для цього наносимо перший шар суміші (якщо спокусимо базальтове волокно, то даємо висохнути першому шару, потім наносимо другий), накладаємо сітку, потім наносимо ще один шар суміші. На вертикальну поверхню плит утеплювача, нижню поверхню плит утеплювача і частину фундаменту який ми утеплили екструдером наносимо шар гідроізоляції товщиною 1-2 мм. На неї укладаємо склосітку. Усі кути, утворені плитами утеплювача, зміцнюємо перфорованим куточком із сіткою. Необхідно зміцнити всі опуклі ребра в тому числі і на декоративних елементах, а також кути біля отворів вхідних, балконних дверей, а по периметру віконних і дверних отворів використовуємо самоклеючий віконний примикач (Бауміт) або в місці примикання укосу до віконної рами використовуємо акриловий рами. Профіль вдавлюють у свіжонанесений склад, а потім зашпаклівують тим самим складом. Потім шматки сітки, приклеєні до кожної зі стін, що утворюють кут, накладають на сусідню стіну так, щоб приблизно 10 см сітки перекривало профіль. Для приклеювання склосітки слід використовувати Ceresit CT 85 або Ceresit CT 190 (для мінвати). Допускається застосування аналогів інших виробників.
Наслідується другий шар гідроізоляційного складу товщиною 1-1,5 мм. Потім частину конструкцій, що огороджують, яка опиниться під землею, покривають гідроізоляційними матеріалами Ceresit (група ВТ, СР або CR). Після затвердіння гідроізоляції котлован засипають землею.
 
Фінішне оздоблення фасаду
 
    До обробки фасаду приступають не раніше, ніж через три доби після закінчення робіт з теппоізопяції. Спочатку поверхню ґрунтують складом Ceresit CT 16 (для базальтового волокна використовуємо ґрунтовку Ceresit CT 15). Через 3-6 годин наносять захисно-декоративний шар декоративної штукатурки або фарби. Якщо будівля утеплювалася мінватою, оздоблювальні матеріали доповинні мати високу паропроникність. Тому обробку можна проводити тільки мінеральними штукатурками або полімерними штукатурками з високою паропроникністю, наприклад, силіконовою декоративною штукатуркою, а ще краще силікатною фінішною попередньо затонованою в потрібні кольори штукатуркою.
Якщо в якості утеплювача були використані пінополістирольні плити, можна користуватися як мінеральними, так і полімерними матеріалами, особливо, якщо в будівлі хороша вентиляція і немає підвищеної вологості, як, наприклад, у лазні, басейні чи гаражі.
 



Кошик  

Немає товарів

Доставка 0,00 грн
Всього 0,00 грн

Оформити

Будівельні роботи

Украино-Немецкая строительная компания «Кельма» это продажа строительных материалов и строительные работы в г.Киев, Киевская обл, Александровка, Боярка, Белогородка, Борисполь, Бровары, Гора, Гнидин, Буча, Ирпень, Козин, Княжичи, Кийлов, Канев, Украинка, Конча Заспа, Мироновка, Кагарлык, Богуслав, Вишеньки, Вишневый, Ревне, Скибин, Стоянка, Петровцы, Петробское, Пуща Водица, Хотов, Зазимье, Заборье, Процев, Александровка, Ревне.
Яндекс.Метрика