Дивитись Купити Немає на складі
Зміцнююче полімерцементне покриття-топінг для промислових підлог, колір: натуральний, світло-сірий (інші кольори – на замовлення)
Ceresit CF 56-E – готова до застосування суха суміш на основі високоактивного цементу, мінеральних наповнювачів, добавок, пігментів та спеціального заповнювача – фракціонованого корунду з твердістю 9 за шкалою Моосу. Гранулометричний склад заповнювача оптимізований для забезпечення високих механічних характеристик покриття бетонної підлоги: міцності, ударо-, зносостійкості, довговічності та ін. , гідроелектростанціях, на дорожніх покриттях тощо
Товщина бетонної основи визначається залежно від проектних навантажень, фізико-механічних властивостей ґрунтів та застосовуваних будівельних матеріалів відповідно до вимог СНіП 2.03.13-88, СНіП 3.04.01-87, ДБН В.2.6-22-2001, каталогу «Проектування та влаштування підлог», а також вказівок цього технічного опису. Для забезпечення експлуатаційних властивостей підлоги бетонна основа повинна містити 300–350 кг/м3 порландцементу марки М 500 або М 400 та мати марочну міцність на стиск 30 МПа (клас бетону В25). Осаду конуса бетонної суміші має становити 15–17 см, а водоцементне відношення має перебувати в межах 0,5–0,55.
Пластифікуючі добавки у бетонній суміші можуть використовуватися лише після того, як буде перевірено їх вплив на твердіння бетону та інші його властивості. Не рекомендується застосування добавок, що уповільнюють процес схоплювання та твердіння бетонної суміші. Товщина шару бетону має бути не менше 100 мм. Бетон після укладання в карти ущільнюється вібраторами і вирівнюється за допомогою віброрейки або прасування з довгими ручками. Надлишок води, що виступила на поверхню, необхідно видалити гумовим скребком. Слід пам'ятати, що залежно від умов твердіння бетонної суміші (висока температура повітря, вітер, протяги), швидкість схоплювання та втрати вологи з бетонної суміші може суттєво змінюватись. У зв'язку з цим у разі виникнення труднощів із затиранням покриття-топінга слід внести коригування до складу бетонної суміші шляхом зміни марки цементу, водоцементного відношення, гранулометричного складу наповнювачів.
Нанесення зміцнювача-топінгу виконується за допомогою спеціальних візків-дозаторів або вручну. Коли бетон затвердіє настільки, щоб глибина слідів взуття на поверхні не перевищувала 3-4 мм, можна розкидати 2/3 кількості суміші Ceresit CF 56-E рівномірно по поверхні бетону. Як тільки розсипана суха суміш потемніє, увібравши вологу з основи та утворивши рівномірно зволожену поверхню, її необхідно затерти. Для цього можуть застосовуватися затиральні машини з цільними сталевими дисками, але при цьому необхідно переконатися, що бетонна основа має достатню щільність і стійкість до вібрації від машин, оскільки це може призвести до водовідділення та надмірного зволоження поверхні.
Відразу після завершення затирання першого шару покриття-топінга, слід починати процес засипки решти 1/3 кількості сухої суміші в напрямку, перпендикулярному нанесенню першого шару. Як тільки матеріал потемніє, затріть поверхню за допомогою машини для затирання, повністю розподіливши вологу на поверхні. У разі укладання у складних умовах, засипка першого шару має здійснюватися лише з половиною кількості сухої суміші. Потім слідує засипка двох окремих шарів, кожен з використанням половини кількості, що залишилася, під прямим кутом один до одного.
Особливу обережність і увагу слід приділити краям ділянок і кутам, оскільки вони схильні до значного стирання та зносу. Краї ділянок зазвичай зміцнюють одним із таких способів:
Посилені таким чином ділянки надалі будуть зміцнені у процесі затирання фінішного шару.
Затирання зміцнювача-топінга у важкодоступних місцях слід виконувати вручну за допомогою дерев'яних або металевих терок. Остаточне шліфування затертої поверхні проводиться затиральними машинами з лопостями. Затирання зміцнювача-топінга важливо зробити до того, як зміцнювач почне схоплюватись. До висохлого бетону або затверділого зміцнювача-топінг не можна додавати воду. Через 3–7 діб після нанесення зміцнювача-топінга слід виконати нарізку деформаційних швів у бетонній підлозі, ширина шва має становити 3–5 мм, а глибина – від 30 мм до повної товщини бетонної плити. З практичного досвіду випливає, що найбільш оптимальною є квадратна форма карток нарізки деформаційних швів з максимальним розміром 6 х 6 м.
Роботи слід виконувати при температурі основи від +10 до +30°C та відносній вологості повітря не більше 80%. Всі вищевикладені рекомендації ефективні при температурі +23°C та відносній вологості повітря 50%.
Для захисту поверхні зміцнювача-топінга та для догляду за бетоном рекомендується виконувати їх відкриття спеціальними лаками, які створюють на поверхні плівку, здатну утримувати необхідну кількість вологи в бетоні для повної гідратації та рівномірного набору міцності. Не допускається для цього застосування води, оскільки це може негативно вплинути на якість покриття (кольорові розлучення на поверхні, неоднорідність зміцненого шару та ін.).
Крім вищезазначеної інформації про застосування матеріалу, при роботі з ним слід керуватися чинними нормативними документами на влаштування підлог. Застосування матеріалу не становить труднощів за умови дотримання правил, викладених у цьому технічному описі. У разі використання матеріалу в інших умовах необхідно самостійно провести випробування або звернутися за консультацією до виробника. Роботи з нанесення зміцнювальних покриттів необхідно виконувати з дотриманням правил техніки безпеки та індивідуальних засобів захисту – спецодягу (комбінезон), рукавичок, захисних масок та окулярів. Суміш Ceresit CF 56-E містить цемент і при взаємодії з водою дає лужну реакцію, тому при роботі слід берегти очі та шкіру. У разі попадання матеріалу на шкіру або очі необхідно негайно змити чистою водою. Уникайте вдихання продукту, оскільки це може призвести до подразнення дихальних шляхів.
У фірмовій закритій упаковці в сухих, прохолодних приміщеннях при температурі не нижче +5°C. При зберіганні слід уникати різких коливань температури та вологості, а також захищати від прямого сонячного світла. Термін зберігання становить 12 місяців за дотримання рекомендованих умов зберігання. Надмірна вологість може призвести до скорочення терміну зберігання.
Ceresit CF 56-E поставляється у мішках по 25 кг.
Склад: | суміш цементу, корундового та кварцового наповнювача з органічними модифікаторами, а також мікроармуючим волокном |
Колір: | натуральний, світло-сірий, інші кольори – на замовлення |
Насипна щільність: | 1,50 ÷ 1,60 кг/дм3 |
Міцність на стиск при В/Т=0,12 на 1 добу: | не нижче 20 МПа |
Міцність на стиск при В/Т=0,12 на 28 добу: | не нижче 70 МПа |
Усадка через 28 діб: | не більше 1,2 мм/м |
Стирання: | не більше 0,15 г/см2 |
Навантаження на покриття, що допускаються: | |
технологічні навантаження: | через 7 діб |
готовність покриття до експлуатації: | через 28 діб |
Витрата: | 3,0–5,0 кг/м2 |
ДСТУ-П Б В.2.7-126:2006 група ПО2
Виробник гарантує відповідність Ceresit CF 56-E зазначеним технічним характеристикам при виконанні правил транспортування, зберігання, приготування та нанесення, які наведені в цьому технічному описі. Виробник не несе відповідальності за неправильне використання матеріалу, а також за його застосування в інших цілях та умовах, не передбачених цим описом. З моменту появи цього технічного опису всі попередні стають недійсними.
На даний момент коментарів немає.